Hakkımızda

Ahmet Yiğit Nakliyat
Ahmet Yigit’ in nakliye sektöründeki hikayesi 1971’de İstanbul’da başlamıştır. O yıllar Türkiye’de henüz otobanların olmadığı hatta boğaz köprüsünün bile kurulmadığı bir dönemdir. Firma 1976 yılına kadar İstanbul’da faaliyetlerine devam etmiş, daha sonra Mersin’e taşınarak yeni bir döneme geçiş yapmıştır.
Ahmet Yigit 1982 yılında C2 belgesi almaya hak kazanmış ve böylelikle uluslararası rotalara yelken açmış, 2003 yılında ise yeni bir stratejik karar alarak hikayenin başladığı, endüstriyel bölgelerin kalbinde yer alan İstanbul’a dönerek şubesini açmıştır.
Ahmet Yiğit şu an Mersin, İstanbul, İzmir ve Trieste ‘deki dört ofisinde faaliyetlerine devam etmekte olup, yetişmiş ve tecrübeli işgücü ile proje kargo lojistiği konusunda ülke sınırlarını aşan haklı bir üne sahip olmuştur.
Ahmet Yigit proje kargo lojistiği konusunda her geçen gün konumunu güçlendirmeye devam etmektedir. Gelişen teknolojiye uygun olarak, müşteri ve iş ortaklarının da taleplerini dikkate alarak yatırımlarına devam etmektedir.
Görevimiz müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın lojistik maliyetlerini düşürmeye çalışırken, aynı anda lojistik operasyonlarına değer katmaktır